XX. Kongres České vitreoretinální společnosti - kongres je přesunutý na listopad 2021  26/11/20 - 28/11/20
pro uživatele

XX. Kongres České vitreoretinální společnosti - kongres je přesunutý na listopad 2021

Informace Výboru ČVRS o zrušení Kongresu ČVRS v roce 2020

Vážené kolegyně a kolegové,

vzhledem k nejisté epidemiologické situaci v souvislosti s epidemií COVID-19 a novým restriktivním opatřením Vlády ČR organizační výbor Kongresu ČVRS předložil Výboru ČVRS tři možnosti průběhu letošního sjezdu.

Výbor ČVRS na svém jednání (distanční formou) ze dne 29/9/2020 rozhodl jednomyslně o  z r u š e n í kontaktní formy Kongresu bez náhrady v letošním roce.

S lítostí Vám oznamuji toto rozhodnutí a dovolte, abych k němu připojil pár poznámek.

1) Výbor ČVRS se nerozhodl ani pro hybridní ani pro virtuální formu „náhrady“ našeho Kongresu, a to zejména ze tří důvodů. Letošní Kongres měl být slavnostní – dvacátý – a jako takový si nezaslouží žádnou omezenou formu. Za druhé – troufnu si neskromně říci, že za všechny roky svého postupného vývojese Kongres ČVRS stal krásnou, „rodinou“ a přitom vysoce odbornou akcí, která adventně naladila všechny příznivce VR problematiky na kouzelný zimní čas konce roku. Bez osobních setkání, diskuzí, prezentací a společně stráveného času si Mikulov neumíme představit. A konečně za třetí – pro nejasnost dalšího vývoje – nehodláme kohokoliv z našich členů dostat do nepříjemné situace, kdy by musel z osobních (osobní zdraví a obavy) či pracovních (riziko omezení své práce, omezení ze strany zaměstnavatele) důvodů zvažovat svoji účast na Kongresu.

2) Výbor ČVRS děkuje všem autorům, kteří zaregistrovali své prezentace pro nadcházející sjezd a zároveň se jim omlouvá, že vynaložili své úsilí dočasně zbytečně.

3) Výbor ČVRS děkuje všem firmám a sponzorům za jejich odhodlání a deklaraci i nadále podporovat ČVRS. Zároveň vítáme a skutečně oceňujeme i nabídky některých firem na finanční dořešení a vypořádání pohledávek souvisejících se zrušením akce (storna a zálohy za organizační, kongresové, hotelové a cateringové služby).

4) Výbor ČVRS pověřuje organizační výbor Kongresu jednat s Organizační agenturou o ukončení příprav Kongresu pro letošní rok a o přípravě aktivit v roce příštím.

5) Sledujte náš web cvrs.cz, kde se dozvíte další novinky a detaily o malém překvapení, které pro Vás v původním termínu Kongresu chystáme.

MUDr. Pavel Němec
Prezident ČVRS

 

partneři akce

Generální partner

Generální partner

Stříbrný partner

Stříbrný partner Stříbrný partner

Bronzový partner

Bronzový partner